Renk Analizi
Ten, saç ve göz rengi uyumuna paralel doğru renk tonlarını kullanarak, kendinizi daha dikkat çekici ve çarpıcı şekilde ifade etmek ve algılanmanızı kalıcı kılmak renk analizi ile mümkündür. Bu analiz House of Colour lisansı ile gerçekleştirilmektedir.

Bu uyum giysilerde de yakalandığında doğal bütünlük içinde görünürüz. Yüz, giysilerden gelen yansımalardan en çok etkilenen bölge olduğundan, ten rengimizdeki pigmentasyon en önemlisidir. Bu uyumu değerlendirebilmek ise renk analizi ile mümkündür.

Renk analizinin ilk bölümünde kişi, hangi renk tonlarından kaçınması gerektiğini, hangi renk tonlarının kendisini daha canlı ve sağlıklı gösterdiğini ayna karşısında örneklerle görmüş olur. Bu ilk aşamanın sonunda kişinin kendi renk karakteristiğiyle uyumlu grubu temsil eden 36 renkten kendisine en çok yakışan renklerin belirleneceği ikinci bölüme geçilir. Farklı ortamlar için, hangi renkler kombine edildiğinde nasıl görüntü verildiği uygulamalı gösterilir. Renk analizi sonucunda giysi ve makyaj renklerinin yanı sıra saç rengi, takı ve aksesuar renkleri de ortaya çıkar.

 

 

 

 

 Tasarım: BiGG Uygulama: WebEksper